Ten blog zakończył swój żywot i nie będzie już aktualizowany. Komentarze zostały wyłączone, a notki udostępniam jako archwium dla odwiedzających. Pozdrawiam.

Archiwum dla kategorii - Desktop

Publikacje z kategorii - Desktop.

Konqueror jako menedżer plików

Aplikację o nazwie Konqueror zapewne, każdy użytkownik KDE poznał na starcie. Niektórym być może spodobał się jako przeglądarka internetowa, mi osobiście nie. Za to ostatnio wykorzystuje go jako menedżera plików, z racji jego wysokiej konfigurowalności oraz integracji z środowiskiem KDE. Opiszę więc kilka rzeczy, które mi osobiście się spodobały i ułatwiły prace.

Czytaj całość »

Komentarze (3)

Możliwości Rox’a

Korzystając na codzień z Linuksa, zachciało mi się zwiększenia efektywności, głównie poprzez większe korzystanie z “klikatego” interfejsu. Mam tu na uwadze szybkie przeglądanie plików, ich przenoszenie, pogląd, włączanie i inne proste czynności. Na dłuższą metę, zabawa w konsoli się nie sprawdza i jest mało efektywna. Właśnie Rox umożliwia mi to wszystko w bardzo przyjemny dla oka sposób.

Czytaj całość »

Komentarze (4)

Platforma Eclipse - przegląd możliwości.

Eclipse jest środowiskiem programistycznym napisanym w Javie i standardowo jest jej edytorem. Jest udostępniany za darmo, znajduje się także w portach Gentoo. Przybliże wam nieco ten edytor oraz możliwości jakie oferuje.

Czytaj całość »

Komentarze (2)

VNC - zdalny pulpit, instalacja i konfiguracja

VNC umożliwia zdalną prace w środowisku graficznym na komputerze z uruchomionym vncserwer’em. Pokaże jak łatwo go zainstalować i skonfigurować.

Czytaj całość »

Komentarze (7)