Upiększamy 3 popularne aplikacje GTK

W dzisiejszym odcinku wezmę pod lupę trzy aplikacje oparte na bibliotece GTK 2, z których korzystam już od dłuższego czasu. Postarałem się je trochę upiększyć, a o to jakie otrzymałem efekty końcowe.

sylpheed_claws_murrine.png liferea_murrine.png gftp_murrine.png

Po kolei więc opisze z czego skorzystałem.

  • Sylpheed Claws

Sylpheed to mój obecny klient poczty już od bardzo długiego czasu. Ma wszystko czego potrzebuje i jest lekki, włączą się w 2s! Jednak na początku powala wyglądem i mimo, że to tylko klient poczty to jednak nie obraziłbym się gdyby prezentował się on znacznie lepiej. Tak więc zmieniłem sobie ikonki na pasku narzędzi na motyw TangoClaws1. Pozostają tylko pozostałe ikonki w samej aplikacji niezależne od GTK. Udało mi się znaleźć dla nich ikonki zastępcze o nazwie Gnomeria2, co prawda nie zachwycają ale zapewne są lepsze od tych standardowych. Może ktoś znalazł lepsze propozycje ? :)

  • Liferea

Czyli mój ulubiony czytnik RSS, jedna z ważniejszych dla mnie aplikacji. Także umiliłem sobie korzystanie z niej poprzez zmianę standardowych ikonek tejże aplikacji na zestaw znaleziony na gnome-look3. Ikonki oczywiście wzorowane na projekcie Tango, ładnie dopasowywują się do mojego KDE. Także ulegnie zmianie ikonka widoczna w tacce systemowej.

  • Gftp

Został Gftp, czyli szybki i wygodny klient ftp. Dla niego także zamienimy ikonki. Proponuje także zestaw z gnome-look4, oparty standardowo na projekcie Tango.

Ponadto całość dopełniamy odpowiednim stylem dla GTK. Styl przeze mnie używany to Murrina Candy wchodzący w skład pakietu gtk-engines-murrine. Po jego instalacji styl używany przez GTK możemy zmienić używając aplikacji gtk-chtheme, która opisywałem dawno temu.


TrackBack URI

1 Komentarz

Kanał RSS dla komentarzy do tej wiadomości rss

  1. MyAvatars 0.2

    Heso

    July 4, 2008 @ 16:33

    And nowadays you also get a Tango icon theme for Claws.